Wizytówki – gdzie o najlepsze projekty i druk?

wizytówkiWizytówki są jednym z najważniejszych elementów każdej firmy gdyż to dzięki nim większość klientów trafia do danej placówki. Projektując wizytówkę należy pamiętać o tym, że to w pewnym rodzaju będzie jeden ze znaków rozpoznawczych naszej firmy, czy też osoby, której dane kontaktowe na niej widnieją.

Projekt wizytówki powinien być przede wszystkim przejrzysty i zawierać niezbędne dane kontaktowe, aby odbiorca bez najmniejszego problemu miał możliwość nawiązać kontakt z jej właścicielem.

Kolejnym ważnym etapem jest sam projekt graficzny, a mianowicie powinna być oryginalna dzięki ciekawej stylistyce i kolorach, a nawet zdjęciach znajdujących się w tle. Koncepcja wizytówki w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób ma być postrzegana firma, czy osoba, której dane w ten sposób będą udostępniane. Wybierając tło należy mieć na uwadze to, iż styl za bardzo wzbudzający kontrowersję bądź awangardę może przynieść niestety, ale odwrotny skutek. Z tego względu należy uważać z efektami wizualizacji, aby nie była zbyt odważna.

Przejrzystość w odbiorze to podstawa, a więc dane, jakie powinny znajdować się na wizytówce to przede wszystkim: imię i nazwisko, dane kontaktowe, telefon, e-mail, stanowisko i ewentualnie strona, jeżeli ją posiadamy. Jeżeli ktoś zechce się z nami skontaktować to nie potrzebne są mu godziny otwarcia firmy, mapka dojazdu czy kalendarz na odwrocie gdyż są zbyt nachalne i mogą wręcz odrzucać naszych klientów niż przyciągać.

Kolory użyte w projekcie nie powinny być zbyt rzucające się w oczy gdyż mogą prowadzić do nieczytelności treści i zlewania się tła z zapisanymi informacjami kontaktowymi. Tło powinno być po części kojarzone z samą firmą.

Format wizytówki nie powinien się zbytnio wyróżniać, więc powinien być raczej standardowej wielkości 90 x 50 mm bądź wielkości karty kredytowej, czyli odrobinę mniejszy – 85,60 x 53,98 mm. Przekroczenie tych rozmiarów może przynieść odmienny skutek, ponieważ nie zmieści się do wizytownika, który wiele osób posiada.

Należy pamiętać, że cała kompozycja wizytówki to w pewnym sensie tania i efektywna reklama w formie prezentacji firmy bądź samej osoby.

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *