Szablony tumblr

szablony tumblr

Szablony tumblr umożliwiają zmianę zupełnego wyglądu całej strony bloga nadając mu ciekawego charakteru oraz efektownej i przejrzystej funkcjonalności. Witryny internetowe blogów stosujących szablony tumblr są dostępnie jedynie pod adresem: przykładowanazwabloga.tumblr.com, z czego hasło przykładowa nazwa bloga to hasło przewodnie waszego bloga o dowolnej nazwie użytkownika.

Szablon tumblr, który jest zastosowany na stronie bloga może być zupełnie prosty, posiadający tylko jedną kolumnę jak również złożony z kilku kolumn dzieląc całego bloga na kilka działów zwiększając liczbę fragmentów wyświetlanych wpisów.  Użytkownik może stale edytować jego wygląd na bardziej zaawansowany i skomplikowany składający się z siatki dodając wiele zdjęć i innych elementów takich jak klipy wideo, czy też różnego rodzaju kolory czcionek, tła i fragmenty poprzednich wpisów.

Oprócz dostępnych szablonów każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość zaprojektowania swojego unikalnego, indywidualnego projektu szablon, który będzie spełniał wszystkie zamierzenia i oczekiwania na swoim własnym blogu bądź może także udostępnić swój projekt innym użytkownikom. Tworząc szablon należy mieć na uwadze jego czytelność dla odwiedzających a jednocześnie zapewnić przejrzystość i równowagę dzięki opcji z jedną bądź dwoma kolumnami z przewagą zdjęć i klipów wideo oraz czytelnymi treściami przewodnimi zgodnymi z przesłaniem całego bloga. Wszystkie treści, kolory zdjęcia i wideo klipy powinny tworzyć pełną harmonię, aby czytelnik czuł się swobodnie i wielokrotnie powracał na stronę.

Szablon tumblr na blogu można w każdej chwili zmienić i dostosować w dowolny sposób po przez zalogowanie na własnym koncie po przez przejście na stronę: www.tumblr.com/themes zawierającą wszystkie dostępne szablony. Możliwe jest również ograniczenie poszukiwań do konkretnych wybranych kategorii. Następnie, jeżeli wybrany szablon nie spełnia wszystkich oczekiwań bloggera można go dostosować wchodząc w ustawienia, a następnie we własnego bloga, po czym wyświetlamy opcję szablon i dostosuj. Wyświetlają się opcje dotyczące ilości kolumn, kolory tła, wstawienie zdjęć przewodnich i innych opcji. Im bardziej kolorowy blog tym bardziej przykuwa uwagę odwiedzających. Po wprowadzeniu zmian, które wykonamy należy pamiętać o ich zapisaniu. Następnie możemy pisać posty i dodawać zdjęcia, filmy i inne nowości zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami.

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *