Jakie są najlepsze programy antywirusowe najchętniej wybierane w Europie?

antywirusKorzystanie z Internetu, w tym z różnych portali internetowych i aukcyjnych, forów itp., jest już standardem niemal w każdym domu w Polsce. Dlatego dbanie o zabezpieczenia komputera odgrywa taką istotną rolę. Wielu z przeciętnych użytkowników nie zdaje sobie jednak sprawy z ważności tej kwestii. Wiele stron internetowych nie oferuje wystarczających zabezpieczeń, jak na dzisiejsze osiągnięcia technologiczne i postępy hakerów. Dlatego chcę Państwu uzmysłowić, jak istotny jest wybór odpowiedniego programu antywirusowego. Poniższa lista prezentująca programy antywirusowe pozwoli na zapoznanie się z podstawowymi funkcjami i możliwościami tych programów. Ponadto zawsze służę poradą, instalacją oprogramowania antywirusowego, aktualizacją i prawidłowym doborem programu w zależności od potrzeb użytkownika.

Oto lista 10 najlepszych programów antywirusowych najchętniej wybieranych w Europie, w tym w Polsce:

BitDefender

BitDefender zapewnia solidne zabezpieczenie, a  wersja 2012 jest to najlepszy program antywirusowy dla przeciętnego użytkownika. Posiada on wiele narzędzi, takich jak tryb gracza, który umożliwia dostęp do pełnego ekranu podczas gry lub oglądania filmów na komputerze z jednoczesnym działaniem programu. Active Virus Control, to funkcja, która wykrywa i niszczy zagrożenia, które ukradkiem próbują monitorować Twoją aktywność w sieci.

Kaspersky

Kaspersky jest to drugi najlepszy program antywirusowy. Podczas wykrywania nowych zagrożeń malware osiąga 100 procentowy wskaźnik sukcesu. Jego cena jest nieco wyższa niż innych programów, takich jak BitDefender, ale funkcje i narzędzia są zdecydowanie warte tej ceny. Ikona tego programu na pulpicie gadżet zapewnia znacznie lepszy dostęp i świadomość własnego bezpieczeństwa pracy na komputerze w każdej chwili.
Webroot

Jedną z cech, które można znaleźć w programie Webroot jest jego funkcja usuwania spyware, funkcja nosi nazwę Webroot Spy Sweeper. To najlepsze w branży programy antywirusowe, które pozwalają na usuwanie spyware i łączą w sobie również ochronę antywirusową całego systemu, dzięki czemu produkt firmy Sophos znalazł się na tej pozycji w rankingu. Funkcja Spy Sweeper zajmuje się również innymi zagrożeniami jak adware, pop -upy i rootkity.

Norton

Norton Antivirus jest to ogromny gracz w branży dobrych funkcji i narzędzi, którymi dysponują programy antywirusowe. O jego dobrej opinii świadczą recenzje programu Norton  na wielu forach, aktywne środki bezpieczeństwa, które zawierają specjalny algorytm do analizy plików, by następnie określić ich poziom zagrożenia. Jednak Norton ma problemy pracy z innymi aplikacjami i jest jeszcze problem odinstalowania tego programu.
ESET

ESET obejmuje zarówno heurystyczne wykrywanie i stosowanie zaawansowanych narzędzi diagnostycznych dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa komputera. Posiada wszystkie istotne funkcje, ale jego interfejs nie jest wielkim osiągnięciem w tej branży – są prostsze i łatwiejsze możliwości konfiguracji interfejsów, jakie oferują dzisiejsze programy antywirusowe. Jednak to wciąż jeden z najlepszych programów antywirusowych i jest idealny dla graczy komputerowych.

AVG

AVG zapewnia zaawansowaną ochronę oraz bardzo prostą obsługę. Ma wiele dobrych cech, takich jak funkcja Link Scanner, który chroni komputer przed podejrzanymi witrynami. Funkcja Social Networking Protection chroni przed niebezpieczeństwami na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Nasza Klasa. Ale AVG ma problemy z ochronę przed zagrożeniami pochodzącymi od urządzeń zewnętrznych, niekiedy pozwala na zainfekowanie komputera przed wirusa.

G -Data

Mało znany program G -Data jest imponującym skanerem antywirusowym. Wykorzystuje dwa oddzielne narzędzia skanowania do ochrony przed wszelkimi formami złośliwego oprogramowania. Więc nawet najnowsze zagrożenia, które próbują ominąć siatki ochronne programu są wychwytywane i usuwane natychmiast. Niestety, G – Data to program, któremu również brakuje kilku ważnych funkcji, takich jak tryb gracza, w tryb oszczędzania baterii i LinkScanner. Wszystkie te cechy można uzyskać w innych 9 programach antywirusowych prezentowanych w tym artykule.

Avira

Programy antywirusowe, takie jak Avira obejmują ochronę i technologię, która chroni komputer przed nowymi i tradycyjnymi zagrożeniami ze strony wirusów. Jest to ekonomiczne rozwiązanie programu antywirusowego ze wszystkimi najpotrzebniejszymi funkcjami. Ale programowi Avira brakuje niektórych funkcji i narzędzi, takich które posiadają niektóre z najlepszych programów antywirusowych. Dwie funkcje, którym najbardziej brakuje, to tryb gracza i funkcjonalność wycofywania usuwania złośliwego oprogramowania, które są teraz standardem w wielu programach antywirusowych.
VIPRE

VIPRE to doskonałe połączenie funkcji i jest jednym z najbardziej wydajnych narzędzi skanujących o małym rozmiarze. Posiada prosty proces instalacji, ale musisz ponownie uruchomić komputer, aby kontynuować instalowanie. VIPRE jest nadal dość nową marką, ale oprogramowanie jest zdecydowanie jednym z najlepszych w tej branży. Najbardziej unikalną cechą jest wiele opcji, z których możesz skorzystać na wszystkich komputerach w domu.
Trend Micro

Trend Micro ma wyjątkowo rozbudowane możliwości bezpieczeństwa, w tym funkcję ochrony w czasie rzeczywistym oraz aktualizacje. To minimalizuje zużycie zasobów na komputerze, uruchamiając skanowanie i aktualizacje oraz radzenie sobie z różnymi zagrożeniami. Program Trend Micro znalazł się na liście najlepszych programów antywirusowych dlatego, że ma kilka funkcji , których nie można znaleźć gdzie indziej.

Istnieje wiele innych wysokiej jakości programów antywirusowych, które nie zostały wymienione na tej liście. Programy takie jak Avast, McAfee i Panda nie zostały wymienione, a oferują inne funkcje i narzędzia.

Wybór oprogramowania antywirusowego zależy także od osobistych potrzeb, dlatego polecamy również przeczytać pełne recenzje tych programów antywirusowych przed zakupem. Ponadto oferuję pomoc w zakresie doboru oraz instalowania programów antywirusowych. Zajmuję się także ich sprzedażą. Gwarantuje satysfakcje z użytkowania oferowanych przeze mnie usług i produktów.

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *