Jak powinno wyglądać portfolio grafika

portfolio grafika

Każdy specjalista, wliczając w to także i grafików komputerowych, koniecznie zobowiązany jest do stworzenia swojego własnego portfolio, w którym w sposób szybki, przejrzysty i z dużą dozą praktyczności, grafik przedstawić może swoje dotychczasowe doświadczenie i sukcesy. To, czym tak naprawdę jest portfolio, określić można w szybki sposób jako tematykę, jaką obiera zwyczajowo w swoich projektach specjalista i jednocześnie, dzięki dobrze skonstruowanemu portfolio, ocenić można styl artysty, w pewnym przybliżeniu uzyskując przegląd spectrum umiejętności i zmysłu estetycznego grafika.

Pozostaje więc pytanie: co powinno zawierać portfolio, by wyjawić wszystko to, czego dowiedzieć się koniecznie powinien potencjalny klient o wybranym do wykonania projektu specjaliście. Zwyczajowo, portfolio grafika, zawierać powinno najróżniejszego typu prace, obejmujące zarówno prace nowe, jak i archiwalne. Idealnie jest, kiedy w portfolio, znajdują się prace, które można wliczyć w zainteresowania grafika oraz także i prace inne, które pozostają projektami tworzonymi na konkretne zamówienie. Ważne jest, by potencjalny pracodawca grafika komputerowego zyskał możliwość śledzenia rozwoju specjalisty oraz styl, w jakim tworzy on swoje prace.

Portfolio grafika jest zatem na dobrą sprawę nic innego, jak jego doświadczenie, zainteresowania i zapis graficzny rozwoju, jeżeli tylko prace ułożone są w kolejności z zachowaniem porządku chronologicznego. Prócz chronologii, portfolio graficzne, jakim niejako legitymuje się w oczach potencjalnych klientów specjalista, powinno zawierać także i logiczny porządek. Jako logiczny porządek, rozumiemy przede wszystkim podział elementów składowych portfolio na kategorie. Kiedy zamieszczone zostaną logiczne kategorie, znacznie łatwiej potencjalnemu klientowi wybrać grafika komputerowego, którego umiejętności, styl i podejście do pracy spełnią w największym stopniu oczekiwania. Przed utworzeniem portfolio, warto zastanowić się, jakiego rodzaju projekty wykonuje dany grafik najczęściej. Gdy już zorientujemy się, jakie typy projektów najczęściej wykonuje grafik, łatwiej będzie stworzyć szatę graficzną strony.

Pamiętajmy, że odpowiednio wykonana szata graficzna strony internetowej, na jakiej tworzymy portfolio także jest manifestacją naszych umiejętności i na równi z projektami graficznymi, może klienta przekonać do skorzystania z naszych usług, bądź też, analogicznie, nasze szanse na nawiązanie współpracy, mogą znacznie zmaleć.

Dlatego właśnie, grafik komputerowy, potrzebuje dopracowanego portfolio, które będzie w stanie przekonać ludzi do korzystania z jego usług.

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *