Podzespoły komputera i ich podstawowe funkcje.

Dla każdego, kto nie jest specjalistom w dziedzinie informatyki lub nie posiada skomplikowanej wiedzy na temat różnych elementów, które wspólnie tworzą nowoczesny komputer, to te bezcenne maszyny często mogą wydawać się nie do zrozumienia.

Jednak zrozumienie, w jaki sposób współpracują różne elementy komputera oraz spełniają swoje indywidualne role to coś, co każdy użytkownik komputera może osiągnąć, jeśli zostanie prawidłowo wprowadzony temat.
Pierwszym z głównych podzespołów komputera i jednym z tych, bez którego komputer nie może się obejść jest płyta główna. Jest to jednostka podstawowa, która łączy ze sobą wszystkie pozostałe elementy systemu i jest często nazywana sercem komputera. Najpopularniejsze rodzaje płyt głównych, to AMD, Intel, Intel Core, Quad Core, Dual Core.

 

Procesor (lub jednostka centralna), z drugiej strony jest mózgiem komputera. Procesor obsługuje wszystkie aplikacje na komputerze, od uruchamiania systemu operacyjnego do pracy w programie edytora tekstu. Kiedy chcesz wybrać komputer z tańszym procesorem, najprawdopodobniej zdecydujesz się również na tańszą płytę główną, drogie procesory są połączone z zaawansowanymi płytami głównymi. Dzieję się tak z powodu chęci uzyskania równowagi między procesorem i płytą główną. Wszystkie płyty główne różnią się od typu gniazda do procesora, konfiguracji pamięci i dodatkowych funkcji, takich jak liczby portów USB, zintegrowania, wsparcia SLI lub CrossFire. Procesory marki AMD stosowane w nowoczesnych komputerach stacjonarnych jako podzespoły komputera są bardzo skuteczne i opłacalne. Możesz wybierać z pośród podwójnych, trzy-i czterordzeniowych procesorów dla każdego poziomu budżetu i możesz być pewien, że otrzymasz odpowiednią wydajność. AMD ma znacznie lepsze procesory, jeśli chodzi zastosowanie komputera do gier, jak również standardowe instrukcje i optymalizacje. Jeżeli chcesz zdecydować się na jednostkę, która będzie mieć dobrane podzespoły komputera, to warto skorzystać z mojej oferty. Dobiorę najlepsze elementy, w tym procesor, płytę główną, kartę graficzną, co pozwoli na zachowanie kompatybilności i funkcjonalności całej jednostki.

Pamięć o dostępie swobodnym (RAM), jest jednym z najważniejszych elementów komputera, która pozwala na uzyskanie szybkości działania. RAM jest to obszar pamięci, w którym komputer ustawia dane do pracy podczas działania każdej aplikacji. Ilość pamięci RAM dostępnej dla komputera określa jego prędkość z jaką może wykonać żadne operacje.

 

Te wszystkie terminy i elementy dotyczące poszczególny podzespołów mogą się wydawać niektórym trudne do zrozumienia. Jeżeli Ty również czujesz się zagubiony w tych wszystkich komponentach komputera, to warto skorzystać z moich usług. Zajmuje się wymianą i naprawą komponentów komputera. Profesjonalna diagnostyka oraz naprawa części takich, jak podzespoły komputera nie stanowi dla mnie problemu. Warto skorzystać z moich usług również jeżeli szukasz nowego komputera stacjonarnego, który będzie mieć specjalnie dobrane podzespoły komputera o wskazanych parametrach.

Inny podzespół komputera, bez którego tak jednostka nie może dobrze funkcjonować jest dysk twardy (HDD), który jest miejscem, gdzie odbywa się całe długoterminowe przechowywanie danych. W przeciwieństwie do pamięci RAM, dane przechowywane na dysku twardym zostają zachowane, gdy komputer zostaje wyłączony i są dostępne, gdy ponownie uruchamiamy komputer. Struktura dysku twardego ogranicza skrajnie szybki dostęp do danych w przeciwieństwie do pamięci RAM , ale pozwala na uzyskanie większej pamięci. Rozmiar mierzony jest w: GB (gigabajtach) i TB ( terabajtach, 1000 razy gigabajt) od ostatniego postępu technologicznego. Kilku znanych twórców dysków twardych, to Western Digital, Seagate, Maxtor i ostatnio Samsung biorą największy udział w rynku.

 

Zapewniam Państwu odpowiednie dobranie dysku twardego, co pozwoli na zachowanie kompatybilności z pozostały podzespołami komputera. Dzięki mojej pomocy nie będą musieli się Państwo martwić się o odpowiednie dobranie parametrów podzespołów komputera do Waszych potrzeb.

 

Karta graficzna i zasilacz. Karta graficzna umożliwia wyświetlanie obrazów na monitorze komputera, w tym lepsze karty graficzne oferują przyspieszenie renderowania obrazu i przedstawienie bardziej szczegółowo grafiki. Co do zasilacza jest on potrzebny, aby przekształcić wysokie napięcie aktualne do niższego napięcia, które umożliwia bezpieczne działanie komputera.

Porty USB

USB to skrót od Universal Serial Bus. W obecnych czasach, ten podzespół komputera stanowi drogę do podłączenia wielu urządzeń peryferyjnych (drukarki, pamięci zewnętrzne, odtwarzacze mp3, aparaty fotograficzne i inne) twórców. Porty USB stanowią dziś standardowe urządzenia stanowiące medium łączące te urządzenia zewnętrzne z komputerem. Komputerowy stacjonarne zwykle zawierają od 4 do 8 takich portów.

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *