Najważniejsze elementy pozycjonowania

o nas - seoJak wiadomo wpływ na miejsce w wynikach wyszukiwarki ma algorytm Google. Algorytm ten ulega jednak daleko idącym modyfikacjom, co sprawia, że coraz więcej czynników ma wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Do czynników najbardziej popularnych wpływających na pozycję w wynikach wyszukiwania zalicza się linki prowadzące do strony, gwarantowanie nowych linków, zapewnienie fraz kluczowych w treści strony i tagu Title, niepowtarzalność treści, linkowanie wewnętrzne.

Linki prowadzące do strony powinny wykorzystywać tylko adres URL lub linkowanie powinno obejmować tylko frazy brandowe. Dzięki temu Google nie nałoży filtru i  nie będzie podejrzewał sztucznego generowania linków. Unikalna treść jest bardzo wysoko oceniana przez algorytm. Dodatkowo niepowtarzalna treść podwyższa możliwość na uzyskanie wysokich pozycji. Jednakże należy pamiętać, że treść powinna być zamieszczana głównie w języku HTML. Linki prowadzące do podstron wzmacniają je od wewnątrz i budują ich tematykę. Linki wewnętrzne powinny ułatwiać nawigację po stronie, co wpływa na użyteczność witryny. Z kolei co do linków zewnętrznych warto przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim trzeba zamieszczać odnośniki do stron wysokiej jakości, które są powiązane merytorycznie, nie powinno ich być zbyt wiele, lepiej unikać instalacji systemów wymiany linków (SWLi).

Dzięki zapewnieniu tych elementów zwiększa się skuteczność kampanii pozycjonowania. Efektem dobrze przygotowanego i przeprowadzonego pozycjonowania jest widoczność witryny w Google, która prowadzi do większej liczby zapytań ofertowych czy wyższej sprzedaży.

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *