Czym jest pozycjonowanie stron?

oprogramowanie komputeroweObecnie standardem jest posiadanie stron internetowych przez każdego szanującego się przedsiębiorcę. Jednakże strona ta musi być widoczna w wynikach wyszukiwarek. Pierwszym krokiem do uzyskania widoczności w wyszukiwarce jaką jest Google to powinna zostać dodana do wyszukiwarki poprzez zgłoszenie jej pracownikom Google. Po sprawdzeniu i akceptacji strony jest ona dopiero widoczna w wynikach wyszukiwania, a trzeba jeszcze wygenerować ruch na tej stronie.

Najpierw należy sprawdzić słowa kluczowe(czyli dokonać analizy słów kluczowych), co sprawia, że dowiadujemy się co klienci wpisują w wyszukiwarkę szukając podobnych usług. Przy okazji należy zauważyć, że wyszukiwarki „lubią” strony z porządną treścią, bez wodolejstwa. Z tego względu strona powinna być często aktualizowana i posiadać sporo treści umożliwiającej pokonanie konkurencji i utrzymanie się wysoko w wynikach.

Profesjonalista zapewni optymalizację kodu strony w sposób odpowiadający na wybrane słowa kluczowe i budujący zaufanie witryny pośród innych stron internetowych. Strona zbudowana na treści dobrej jakości zdecydowanie zwiększa ruch na niej i jej popularność wśród internautów. Są to elementy, na których podstawie algorytm Google ocenia stronę i umieszczę w rankingach i indeksach.

Popularność strony powinno się oprzeć na jej ciekawej zawartości(zgodnie z określeniem „content is king”). To właśnie treść na stronie przyciąga ruch i sprawia, że internauci wracają. Z kolei wzrost popularności strony to lepsza pozycja w rankingu wyszukiwarki.

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *