Copywriter w stolicy

copywritingJeżeli copywriter myśli poważnie o swojej przyszłej pracy oraz zależy mu na tym, żeby rozwijać się i zdobywać jak najwięcej doświadczenia, to na pewno prędzej czy później zacznie się zastanawiać nad tym, w jakim mieście będzie mógł rozwinąć się najlepiej. Przeważnie, jako pierwsza przychodzi do głowy Warszawa.

Oczywiście w stolicy, bardzo szybko znajdziemy staż, może nawet pracę, na pół etatu lub umowę zlecenie, ale trzeba pamiętać o tym, że konkurencja oraz presja utrzymania stanowiska jest ogromna. Nie każdy nadaje się do pracy w takim tempie i na takich warunkach. Dodatkowo, początkujący copywriter nie może liczyć na zbyt wysokie dochody, a koszty życia w Warszawie są nieporównywalnie wyższe niż winnych miastach.

Dlatego też w przypadku wyboru stolicy, na miasto w którym będziemy chcieli się rozwijać, należy przygotować się na wiele, nie zawsze przyjemnych ewentualności. Odpowiednimi miejscami dla rozwoju mogą być również Kraków i Poznań. W obu tych miastach nie brakuje agencji interaktywnych, które chętnie przyjmą młodych copywriterów.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że w większości przypadków będą to bezpłatne staże, dobrze jest więc wybrać kilka godzin stażu w agencji oraz pracę zdalną w domu, dzięki czemu będzie można pogodzić mieszkanie w nowym mieście z bezpłatnym stażem np. w znanej agencji.

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *