Copywriter dzienny, copywriter nocny

copywritingCopywriter to człowiek, który bardzo specyficznie podchodzi do swojej pracy, a dokładniej do jej czasu. Często copywriter freelancer zdecydowanie woli wykonać swoje zlecenie w przeciągu kilku dni, zarywając noce i nie zajmując się niczym innym, aby mieć wolny czas po zakończeniu zlecenia.

Inni copywriterzy zdecydowanie preferują codzienne dozowanie sobie pracy w małych porcjach, dzięki czemu np. popołudnia mają wolne, dzięki czemu na pewno nie przemęczają się swoją pracę. Wielu copywriterów uwielbia pracować nocą. W ciągu dnia ciągle coś ich rozprasza, odciąga od pracy, przerywa cały proces myślenia oraz pisania. Nocą natomiast, kiedy cały dom już śpi, spokojnie można zająć się swoim zleceniem, bez obaw, że nie będziemy mogli w pełni się skoncentrować.

Oczywiście na dłuższą metę człowiek nie jest przystosowany do pracy nocą, ponieważ to słońce daje nam energię do życia. Nie zmienia to jednak faktu, że znaczna część copywriterów uwielbia pracować pod osłoną nocy, a odpoczywać w ciągu dnia. Oczywiście w momencie potrzeby załatwienia czegoś w dzień lub ważnej wizyty, cały cykl snu zostaje zaburzony, ale freelancerzy doskonale nauczyli się nim manipulować. System pracy zawsze będzie uzależniony od oryginalnych preferencji każdego copywritera oraz tego, w jakich okolicznościach pracuje mu się najlepiej.

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *